UK RU
Профілактика захворювань суглобів

Що шкодить суглобам?

Тривалі статичні навантаження - ось головний ворог суглобів. Тому для того, щоб суглоби не перевантажувалися, необхідно періодично міняти навіть найзручнішу позу. Зміна положення забезпечить нормальне живлення хрящів і послужить непоганою профілактикою артрозу.

Наприклад, якщо у вас сидячий режим роботи або одноманітна фізична праця, робіть перерву на 5-10 хвилин щогодини, щоб розім'яти суглоби і м'язи.

Запобігаємо захворювань суглобів

Біль у суглобах - це найчастіший вид хронічного болю. Дивно, але навіть у молодих людей, починаючи з 18-річного віку, з'являються болі в суглобах через проблеми з опорно-руховим апаратом. Для того, щоб цьому запобігти, самостійно можна провести первинну профілактику проти болю в суглобах якомога раніше. Якщо ж лікар вже поставив діагноз, то на допомогу прийде і вторинна профілактика. Розглянемо докладніше.

Хто в зоні ризику по артритам і артрозам?

 • жінки після 45 і чоловіки після 55 років,
 • люди з сумбурним статевим життям (незалежно від віку),
 • люди, схильні до захворювання суглобів по спадковості,
 • алергіки,
 • люди після травм або операцій на суглобах,
 • люди з вагою, вище встановленої норми,
 • люди, у яких спостерігалися вроджені чи набуті аномалії розвитку опорно-рухового апарату (порушення постави, плоскостопість),
 • люди, у яких професія пов'язана з будь-яким навантаженням на суглоби (офісний працівник, вантажник, танцюрист, спортсмен, водій і т.д.).

Примітно, що жінки страждають захворюваннями суглобів майже в 2 рази частіше, ніж чоловіки. Особливу важливість для людей в зоні ризику має профілактика артриту та артрозу колінних, променезап'ясткових і міжфалангових суглобів.

Існують також захворювання, які вражають відразу 4 і більше суглобів, це так звані поліартрити і поліартрози і найбільш до них схильні люди, які:

 • перенесли важкі форми інфекції, отруєнь, обморожень і опіків,
 • властиві інтенсивні алергічні реакції або хронічний стрес,
 • хворіють на цукровий діабет або мають інші ендокринні та метаболічні захворювання,
 • мають генетичну схильність,
 • особливу увагу профілактиці слід звернути людям з проблемами серцево-судинної і нервової систем, дихальних шляхів, а також схильних до хронічних інфекційних хвороб і хвороб нирок.

Загальна профілактика артриту та артрозу

Якщо у людини немає ніяких симптомів захворювання суглобів, це не означає, що захворювання її не торкнеться. Не потрібно чекати появи симптомів, краще відразу слідувати простим правилам для їх профілактики:

 1. Дотримуйтеся збалансованого харчування. Під збалансованим мається на увазі наявність в раціоні як вітамінів і мінералів, так і незамінних амінокислот і антиоксидантів. Для суглобів особливо корисні овочі і молочні продукти, а ось кількість солодких фруктів, крохмалю та напівфабрикатів краще скоротити.

Цікавий факт: правильний раціон харчування може відкласти прояв симптомів навіть при спадковій схильності.

 1. Слідкуйте за вагою. Ви знали, що чим більше вага людини, тим більше навантаження на суглоби? Наприклад, зниження маси тіла на 1 кілограм зменшує навантаження на суглоби на цілих 4 кілограми.
 2. Уникайте зневоднення. Зневодненій серцево-судинній системі вельми не просто якісно впоратися з транспортуванням поживних речовин в кісткову тканину. Це може призвести до зниження еластичності хрящової тканини, а внаслідок і до артритів з артрозами.
 3. Позбавтеся шкідливих звичок. Якщо людина зловживає кавою, алкоголем і сигаретами (ми вже мовчимо про наркотичні речовини), які сильно зневоднюють організм, "завдяки" цьому кістки стають більш крихкими, хрящі пересихають, а проблеми з суглобами з'являються набагато раніше.
 4. Будьте активними. Ніхто не наполягає на виснажливих тренуваннях. Навіть звичайна щоденна зарядка поліпшить кровообіг і збереже м'язи в тонусі, завдяки чому знизиться навантаження на хрящові тканини.
 5. Не "пускайте на самотік" хронічні хвороби. Будь-яка інфекційна хвороба може перерости в хронічну, якщо вчасно не звернутися до лікаря. Причому ж тут суглоби? Все просто: якщо людина отримає травму, то ризик того, що інфекція потрапить в суглоб, сильно зростає. Тому якщо у вас трапилася травма і при цьому є хронічна інфекція, не нехтуйте відвідуванням травматолога.

Вторинна профілактика хвороб суглобів

Цей вид профілактики необхідний, коли у людини вже виявлені захворювання суглобів і спрямований на те, щоб зупинити прогресування хвороби і не допустити ускладнень.

Такі рекомендації, як правило, призначаються лікуючим лікарем, який в курсі хвороби і індивідуальних особливостей організму. Але, в основному, вам можуть порекомендувати наступне:

 • медикаментозне лікування хондропротекторами і іншими препаратами,
 • спеціальні протиартритні масажі з розігріваючими мазями,
 • лікувальну гімнастику плавання, їзду на велосипеді і навіть звичайну ходьбу,
 • ортопедичні пристрої для профілактики хвороб суглобів (спеціальні устілки, корсети, ортези та бандажі).

Запитуйте бандажі ТМ "MedTextile" в аптеках вашого міста.