UK RU
У чому відмінність корсета від бандажа?

Бандаж і корсет представляють собою спеціальні пристрої, що забезпечують підтримку або фіксацію різноманітних груп м'язів.
Вони мають загальні характеристики і функції, що дозволяють зберегти м'язи в тонусі, зменшити больові відчуття при травмах і обмежити при цьому рухову активність, щоб уникнути різких рухів, зберегти правильну поставу і фізіологічно правильний м'язово-суглобової стереотип.
Бандаж - щільно прилягає до тіла пов'язка, м'яка і відносно слабка з точки зору сили впливу, яку вона надає на певні ділянки тіла.
Корсет - жорстке виріб, посилене пластиковими або металевими ребрами жорсткості, а в деяких випадках і пластинами, призначене для фіксації та підтримки хребта або суглоба.

Грудопоперекового корсети - їх призначення та використання.
Для стабілізації, фіксації, розвантаження хребта при травмах і дегенеративних захворюваннях фахівці призначають носіння грудопоперекового корсетів. Дані пристосування допомагають усунути больовий синдром, порушення зв'язкового-суглобового апарату, поліпшити кровообіг і відновити тонус м'язів.

Грудопоперекового корсети за функціональним призначенням поділяються на 2 типи:
- Коригуючі моделі - забезпечують підтримку хребетного стовпа, попереджаючи викривлення, сприяючи поліпшенню постави і виправляючи деформації;
- Фіксуючі моделі - обмежують рухливість хребта. Їх використовують для прискорення відновного процесу після операцій і пошкоджень, вони сприяють зниженню болю в момент загострення захворювань.

Ступінь жорсткості грудопоперекового корсетів.

1. Напівтверді грудопоперекового корсети представляють собою жилет, який охоплює всю спину, з еластичного матеріалу, що забезпечує підтримку кісткових і м'язових тканин. В конструкції передбачені м'які лямки для регулювання і пластикові або металеві моделюються ребра жорсткості 2-6 шт. Їх призначають в наступних випадках:

 • профілактика сутулості при тривалому знаходженні в неправильній позі (сидіння за комп'ютером та ін.);
 • попередження переломів при туберкульозі, остеопорозі хребта;
 • остеохондроз, остеохондропатия;
 • загроза травм корінців спинного мозку при спонділолістезах;
 • міжхребцеві грижі;
 • викривлення в грудному відділі;
 • м'язова дистрофія;
 • дегенеративно-дистрофічні зміни;
 • посилення ефекту мануальної терапії;
 • реабілітація після травм.

2. Жорсткі грудопоперекового корсети - складаються з пластикової, а частіше алюмінієвої рами з м'якими вкладками в точках програми та фіксуючих ременів. Вони надійно підтримують пошкоджену область, але дозволяють обережно пересуватися. Їх використовують:

 • після операцій в області міжхребцевих дисків,
 • нестабільних переломів тіл хребців і ін .;
 • при компресійних переломах хребта і інших серйозних травмах;
 • хвороба Шойермана-Мау;
 • при пухлинах, туберкульозі, остеомієліті та інших деструктивних процесах, що викликають руйнування кісткової тканини.

Як вибрати і носити?
Після того, як лікар на підставі огляду, діагнозу і перебігу захворювання призначить тип корсета, важливо правильно підібрати розмір. Зазвичай, для того, щоб підібрати грудопоперековий корсет, слід враховувати обсяг талії і окружність грудей. Звертайте увагу на матеріал, якщо виріб напівтверді, то воно має бути дихаючим і гіпоалергенним. У жорстких моделях повинні бути передбачені м'які вставки, щоб металева конструкція в точках програми не тиснула і не натирала. Перед покупкою необхідно міряти виріб. Корсет повинен щільно прилягати, але не передавлює, а застібки добре функціонувати. Після покупки відвідайте лікаря, щоб він допоміг отмоделировать ребра жорсткості і підігнав обрану модель відповідно до індивідуальних особливостей будови тіла. Режим і тривалість носіння також визначає лікар. Обов'язково знімати виріб на ніч. Залежно від тяжкості недуги носять весь день або не більше 6 годин, надягаючи поверх нижньої білизни. Через кілька місяців лікар або скасовує застосування, або рекомендує перейти на корсет більш легкої фіксації.