Як підібрати післяопераційний бандаж

Післяопераційні (або абдомінальні) бандажі, перш за все, використовують для підтримки швів при різних втручаннях в черевну порожнину. Слово «абдомінальний» походить від латинського abdomen - живіт, який означає передню поверхню черевної стінки і все, що з нею пов'язано.

Основними розмірними характеристиками абдомінальної групи є висота бандажа і його довжина. Довжина формує розмір післяопераційного бандажа: розміри від XS (50 см по талії) до XXXXL (130 см по талії). При виборі бандажа висота бандажа грає ключову роль і залежить від двох речей:

 • спосіб, яким була проведена операція (розташування розрізу),
 • зріст пацієнта.

Місцерозташування розрізу впливає на розташування абдомінальних бандажів при носінні і висоту виробу.

Ширші бандажі захоплюють більшу площу передньої черевної стінки або спини. Тому для надійної фіксації широких розрізів застосовують більш високі бандажі.

Бандажі ТМ «Медтекстиль» висотою 24 см підходять для підтримки живота і післяопераційного рубця в переважній більшості випадків, за винятком повної ревізії черевної порожнини. Висота бандажів дозволяє надійно зафіксувати шви, запобігти напруженню черевної стінки і значно зменшити ймовірність післяопераційних гриж, навіть при розрізах значної ширини. Так само добре 24-сантиметрові бандажі закривають післяопераційні шви на бічних поверхнях черевної порожнини, в області грудної клітини і з боку спини.

Найбільша напруга післяопераційного шва спостерігається посередині розрізу. У цьому ж місці

виникає максимальна ймовірність утворення післяопераційних гриж і гриж передньої лінії живота. Тож підтримки навіть вузького абдомінального бандажа цілком вистачить для перекриття найбільш напруженої частини шва при будь-якому оперативному втручанні.

Другий фактор впливу при виборі післяопераційних бандажів - зріст пацієнта. Залежність висоти рекомендованого бандажа і росту наступна:

- для людей ростом нижче середнього (до 165 см) оптимально використовувати бандажі висотою 24 см. Вони добре прикривають всі можливі проблемні місця передньої черевної стінки після операції,

- при рості пацієнта більше 165 см розмір бандажа залежить від типу оперативного втручання. Всі проблеми, пов'язані з доступами в бічні, надлобкову верхню і середню серединну зони живота можна вирішити за допомогою бандажів висотою 24 см. При проведенні операції за допомогою повного серединного доступу варто перестрахуватися: краще обирати більш високі 30-сантиметрові бандажі.

Вважаючи те, що часто після оперативного втручання, пацієнту необхідно поставити дренажну трубку, істотною перевагою бандажів ТМ Medtextile є можливість це зробити і закріпити її. Це можливо завдяки перфорованій стрічці, в якій у місці перфораціі можна зробити невеличкий розріз, при цьому не пошкоджуючи сам виріб.

Основні показання до застосування післяопераційних бандажів:

 • профілактика розходження післяопераційних швів,
 • профілактика утворення післяопераційних гриж,
 • стан після оперативного втручання на передній черевній стінці у випадках, коли є ознаки слабкості м'язового каркаса черевної стінки (наприклад, надмірна вага тіла, післяопераційний стан у людей похилого людей - після 60 років),
 • всі грижі білої лінії живота,
 • післяпологовий період для прискорення інволюції матки, підтримки м'язів передньої черевної стінки,
 • необхідність зменшення рухливості грудної клітини після травм і операцій на грудній порожнині та ребрах,
 • кесарів розтин (при ньому виріб надівається досить низько, так, щоб він доходив до лобка або опускався нижче),
 • при пупкових грижах у дорослих як протигрижовий бандаж (хоча є спеціальні вироби саме для таких гриж),
 • як заміна корсетів для моделювання фігури (при правильному надяганні бандажа можливо відкорегувати фігуру, візуально прибравши 2-3 см).

Варіантів використання бандажів досить багато, вище описані лише ключові можливості застосування цих виробів.

Післяопераційні бандажі ТМ MedTextile можна знайти в будь-якій аптеці вашого міста або замовити на сайті. Але перед тим, як придбати післяопераційний бандаж, краще порадитися зі своїм лікарем.