UK RU
Як вберегти суглоби при сидячій роботі

Всі ми не раз чули про небезпеки сидячого способу життя, що сприяють ожирінню та збільшують шанси на появу проблем із суглобами. І якщо людина багато часу проводить сидячи, то її тіло поступово пристосовується до нестачі руху. Тобто, мало використовуючи м'язи, згодом зв'язки і суглоби стають слабшими, а квадрицепси - напруженішими, послаблюються м'язи, що оточують їх, що викликає відчуття натягу в колінах і посилення болю і скутості в суглобах.

Сидіння протягом тривалого часу також може спричинити скутість суглобів у людей з остеоартритом хребта, стегон або колін, а використання комп'ютера може посилити стан людей із захворюваннями в руках.

Звичайно ж, найкращою профілактикою хвороб із суглобами при сидячій роботі є рух і виконувати деякі рекомендації не так уже й складно, як може здатися на перший погляд. Отже:

1. Якщо ви працюєте в офісі, після робочого дня віддайте перевагу відпочинку на дивані прогулянку вулицею: захопіть із собою собаку, дитину або сусіда для більш ненудного проведення часу.

2. Якщо є така можливість, періодично працюйте стоячи, а якщо ні, вставайте з-за столу і рухайтеся щогодини-півтори. Ми не говоримо про подолання спринтерських дистанцій, можна пройтися до кулера з водою чи вбиральні, а також дійти до робочого місця колеги, щоб особисто відповісти на його електронний лист.

3. Щодня роблячи розтяжку, ви можете покращити стан суглобів. Для дому підійдуть заняття йогою, а в офісі можна просто розтягти суглоби, перед тим, як кудись вийти або на перерві.

4. Використовуйте сходи замість ліфта. Деякі люди із хворобами суглобів часто уникають фізичної активності через побоювання, що вона посилить біль у суглобах, але вже неодноразово доведено, що рух зменшує біль та покращує функції суглобів. Тому, ні ліфту!

5. Пийте більше води. Періодично біль у нижній області хребта або суглобах може свідчити про нестачу води в цих частинах тіла. Якщо зневоднення організму загалом стає щоденною нормою, це також призводить до зневоднення хрящів, що, в свою чергу, посилює тертя і напругу в місцях з’єднання хряща і суглоба. Внаслідок цього виникає біль.

6. Не схрещуйте ноги. Біль у колінах часто розвивається у людей, які довго сидять, поклавши одну ногу на іншу. У цій позі виникає додатковий тиск на коліна.

7. Якщо вже є проблеми із суглобами, то першим інстинктом може бути «більше відпочивати», тому що ходьба, біг, їзда на велосипеді або інші дії викликають біль. Однак, відпочинок при болях у колінах, найчастіше – найгірше рішення. Відпочинок призведе до ослаблення м'язів, які підтримують коліно. В результаті вони втрачають здатність витримувати вагу людини, що призводить до посилення болю у суглобах. Зниження сили в колінному суглобі також може призвести до зниження стійкості, що збільшує ризик нещасних випадків і робить вправи ще важчими для виконання.

8. Якщо ви їздите машиною за маршрутом “дім-робота-магазин-дім”, можна просто паркувати машину подалі від офісу або торгового центру, щоб більше пройтися пішки.

9. Контролюйте вагу. Набирати вагу з віком - звичайна справа, але постійне сидіння за комп'ютером може погіршити цю проблему. З кожним зайвим кілограмом тиск на коліна збільшується приблизно до 4 кілограмів. Це означає, що 4-5 кг зайвої ваги означає 18 кг тиску на коліна. Тому – робіть висновки.

 

Таким чином, людині із захворюваннями суглобів або за наявності таких захворювань у сім'ї, збереження активності – один із способів запобігти погіршенню стану. Багато досліджень показали, що щоденна ходьба у кількості 10 000 кроків на день може допомогти зберегти кістки міцними, а суглоби здоровими. Благо, зараз є багато гаджетів, які допоможуть контролювати кроки. Також можна проконсультуйтеся зі спеціалістом, які вправи безпечні та корисні для зміцнення суглобів, але при цьому не завдадуть сильного болю під час тренувань. Якщо проблеми з суглобами вже є, для полегшення стану допоможуть бандажні вироби ТМ MedTextile.