UK RU
Захворювання та лікування суглобів

Суглоби - це частини тіла, які дозволяють рухатися кісткам скелета. До суглобів відносяться: стегна, плечі, коліна, лікті, кисті і т.д.

Артрит є однією з найбільш поширених причин болю в суглобах. Його дві основні форми це  остеоартрит (ОА) и ревматоїдний артрит (РА).

За деякими дослідженнями остеоартрит найчастіше зустрічається у людей старше 40 років. Йому притаманне повільне прогресування і особливість впливати на найбільш часто використовувані суглоби, наприклад: коліна, зап'ястя, плечі і стегна. У цих суглобах знаходиться хрящ, завдяки якому здійснюється амортизація суглобів. Остеоартрит руйнує цей хрящ, викликаючи тим самим біль.

Інша форма артриту - ревматоїдний артрит. Як показує статистика, він частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Йому також властива повільна деформація і послабшення суглобів, викликаючи біль, запалення і скупчення рідини в суглобових тканинах.

Інші види захворювань суглобів:

● інфекційні захворювання: епідемічний паротит, грип, гепатит і т.д.,

● бурсит або запалення подушечок навколо суглобів,

● хондромаляція надколінка (надколінно-стегновий больовий синдром) або руйнування хряща колінної чашечки,

● тендиніт (запалення сухожилля з подальшою дегенерацією),

● остеопороз,

● травми,

● вовчак (рус. – волчанка),

● інфекція кістки або суглоба,

● зловживання суглобом,

● фіброміалгія (симетричний м'язово-скелетний біль),

● саркоїдоз (аутоімунне захворювання з гранульомами в уражених тканинах),

● подагра,

● рахіт,

● рак.

Ми не будемо описувати всі ці захворювання в цій статті, але вкажемо на найбільш поширені симптоми, властиві їм у тій чи іншій мірі, при яких слід звернутися до лікаря.

  • набрякання, почервоніння і болючість навколо суглоба,
  • якщо суглоб теплий або гарячий на дотик,
  • біль тримається три і більше днів,
  • підвищена температура при відсутності інших симптомів ГРЗ або грипу,
  • отримання серйозної травми,
  • видима деформація суглоба,
  • раптово з’явившийся набряк суглоба,
  • повна нерухомість суглоба,
  • сильний і різкий біль в суглобі.

Лікування болю в суглобах.

Домашнє лікування

Медики вважають, що остеоартроз і ревматоїдний артрит є хронічними і ліків від цих захворювань, які повністю позбавлять від болю в суглобах, просто не існує. Але існують способи, які допоможуть впоратися з болем і полегшити стан:

1. Може допомогти знеболююче або прийом нестероїдних протизапальних препаратів для зменшення болю, набряку і запалення (порадьтеся з лікарем, які саме підійдуть саме вам).

2. Проблеми з суглобами не означають, що потрібно виключати фізичну активність. Розкажіть тренеру про проблеми з суглобами і він напише для вас фітнес-програму з упором на помірні вправи.

3. Перед тренуванням (або навіть замість) обов'язково робіть розтяжку. Вона здатна забезпечити необхідне навантаження на суглоби.

4. Контролюйте вагу відповідно до стандартів, так як надмірна вага дає дуже велике навантаження на суглоби.

5. Захистіть суглоб за допомогою бандажа або еластичного бинта.

6. Давайте суглобу періодично відпочивати, уникаючи дій, які завдають болю.

7. Знеруште суглоб декілька разів на день на 15 хвилин еластичною стрічкою (бинтом).

8. Підніміть суглоб вище рівня серця.

9. Прикладання льоду або чогось холодного до хворобливого суглобу допоможе полегшити біль і зняти запалення.

10. При м'язових спазмах навколо суглобів спробуйте використовувати грілку або обгортання кілька разів на день (за рекомендацією лікаря).

11. Не залишайте суглоб в нерухомому стані занадто довго, тому що, в кінцевому підсумку, він може стати жорстким і втратити свою функцію.

12. Якщо біль в суглобі виник не через артрит, можливо, варто спробувати попити протизапальні препарати, які продаються без рецепту, зробити легкий масаж, прийняти теплу ванну, не нехтувати фізичними вправами і повноцінно відпочивати.

Медичне лікування

Даний вид лікування, звичайно ж, призначає лікар і те, який варіант він обере, залежить від причини болю. Можливо, лікар запропонує видалити рідину, що скупчилася в області суглоба. За допомогою неї можна перевірити чи є в суглобі інфекція, подагра або інші захворювання. Також лікар може наполягти на операції із заміни суглоба. Але це, звичайно, після повного обстеження, постановки діагнозу і медикаментозного лікування.

До інших, нехірургічних, способів лікування суглобів можна віднести зміну способу життя або прийом ліків, які можуть викликати ремісію РА. Як тільки ревматоїдний артрит переходить в стадію ремісії, лікування буде зосереджено на тому, щоб тримати стан в нормі для уникнення загострень.

І пам'ятайте, самолікування може серйозно нашкодити вашому здоров'ю. Не бійтеся звернутися до лікаря за професійною допомогою.

Бандажі та еластичні бинти ТМ MedTextile питайте в аптеках вашого міста.