UK RU
Корисні нутрієнти для здорових суглобів

Фактично кожен третя-п'ята людина на планеті страждає хронічними болями в суглобах верхніх і нижніх кінцівок. У найбільшій кількості випадків це викликано остеоартритом - найбільш поширеним типом артриту. Але згідно з дослідженнями існує 9 нутрієнтів, які здатні допомогти при цих болях.

1. Куркума - одна з найбільш популярних речовин при лікуванні суглобів. Завдяки куркуміну, який в ній міститься, проявляється протизапальний і знеболюючий ефект, а також поліпшуються симптоми при болях в суглобах, викликаних остеоартритом.

Куркуму стандартно приймають в дозуванні 500 мг[1] два-чотири рази на день.

2. Риб'ячий жир, який має в складі омега-3 жирні кислоти, а також докозагексаєнову і ейкозапентаєнову кислоти, володіє протизапальними властивостями і зменшує біль в суглобах у людей з ревматоїдним артритом.

Типове дозування риб'ячого жиру варіюється від 300 до 1000 мг в день.

3. Глюкозамін є натуральним компонентом хрящової тканини, який перешкоджає тертю кісток, запобігаючи тим самим запаленню і болю. Завдяки глюкозаміну запобігається руйнування хряща при артриті.

Глюкозамін також міститься в багатьох добавках, які призначені для лікування болю в суглобах, і є одним з найбільш вивчених компонентів при остеоартриті.

Існує два типи глюкозаміну, які використовують в добавках: сульфат і гідрохлорид глюкозаміну.

В ході багатьох випробувань було виявлено, що добавки з гідрохлорид глюкозаміном не особливо допомагають навіть зменшити біль в суглобах, а ось сульфат глюкозаміну, навпаки, очевидно покращує симптоми, а при тривалому прийомі навіть може призупинити прогресування остеоартриту.

Сульфат глюкозаміну, зазвичай, рекомендують приймати один раз в день в дозуванні 1500 мг. При розладах шлунка прийом розподіляють на три рази по 500 мг.

4. Хондроїтин, як і глюкозамін, є елементом, який бере участь в побудові хряща допомагає запобігти його руйнуванню через остеоартрит.

Лабораторні дослідження показали, що хондроїтин допомагає знизити суглобові болі у людей з остеоартритом і зменшити скутість суглобів.

Хондроїтинсульфат при тривалому прийомі (до 2 років) також може сповільнити прогресування остеоартриту.

У добавках для суглобів хондроїтин часто поєднують з глюкозаміном. Але поки точно не доведено, краще приймати їх комбіновано або окремо.

Хондроїтин, зазвичай, приймають в дозуванні 400 - 800 мг два-три рази на день.

5. SAMe або S-аденозил-L-метіонін - це добавка, яку часто використовують для зменшення симптомів остеоартриту. Але SAMe може вироблятися в організмі і самостійно за допомогою печінки з амінокислоти під назвою метіонін. Правда тієї кількості, що виробляється, може бути недостатньо для організму, щоб покрити всі його потреби. Так як метіонін виконує кілька функцій, які включають допомогу в будівництві та відновленні хрящової тканини.

Дозування SAMe зазвичай становить 200 - 400 мг три рази на день.

6. Босвеллія (індійський ладан) також здатна допомогти при болях, викликаними артритом. Клінічні випробування показали, що кислоти босвеллії мають протизапальну дію і помітно знижують болі в суглобах.

Зазвичай Босвеллію приймають в дозуванні 100 - 333 мг один - три рази в день.

7. Неомиляємі речовини авокадо-соєвих бобів (НВБ) відносяться до типу екстрактів з масел авокадо і соєвих бобів, які здатні допомогти в запобіганні руйнування хрящів і в їх подальшому відновленні, а також покращують больові симптоми у людей з остеоартритом.

Типова доза становить 300 мг на день.

8. Диявольський кіготь.

Кіготь диявола, який також називають гарпагофітумом, містить хімічну речовину під назвою гарпагозид, що володіє протизапальною дією.

Деякі дослідження показали, що прийом диявольського кігтя може допомогти при болю в суглобах від остеоартриту. Однак, досліджень цієї добавки не так багато.

У більшості досліджень за участю диявольського кігтя використовувалися дозування від 600 до 800 мг три рази на день.

9. Метілсульфонілметан (МСМ - Сіркоорганічне з'єднання) - ще один поширений інгредієнт в добавках, який допомагає зняти болі в суглобах.

Типове дозування МСМ варіюються від 1500 до 6000 мг в день, можна розділити на два прийоми.

Стаття несе суто інформативний характер, тому при виборі добавок при проблемах з суглобами необхідно проконсультуватися з лікарем. І пам'ятайте, що добавки, які містять довгий список інгредієнтів, не завжди роблять продукт краще. У деяких випадках додані інгредієнти не мають доведеної користі для здоров'я суглобів.

 


[1] При прийомі будь-яких препаратів необхідно проконсультуватися з лікарем для визначення відповідного дозування в кожному конкретному випадку.