UK RU
Поживні речовини для здоров'я кісток

Існують поживні речовини, які відіграють важливу роль для здоров'я кісток. Деякі мають науково доведену користь, інші можуть мати переваги, але якихось масштабних досліджень, що підтверджують це, немає. Деякі речовини необхідні в настільки невеликих кількостях, що люди рідко відчувають їх дефіцит і їм не потрібно турбуватися про те, щоб отримати їх в достатній кількості.

Проте, збалансоване харчування здатне забезпечити достатню кількість поживних речовин для більшості людей, позбавляючи від необхідності приймати добавки.

  1. Необхідні поживні речовини для здоров'я кісток, користь яких довели вчені на практиці шляхом численних досліджень. Вони є ключовими поживними речовинами для здоров'я кісток, які зобов'язані бути присутніми в раціоні щодня.

Кальцій.

Багато продуктів містять кальцій, але найбільша його кількість міститься в молочних продуктах. Добова потреба в кальції змінюється з віком, а людям, які не їдять молочні продукти, доведеться вдатися до допомоги добавок з кальцієм. Якщо організм людини не буде отримувати достатню кількість кальцію з їжею або добавками, то він буде забирати недостаючий йому кальцій з кісток.

Міститься: Молочні продукти (молоко, сир, йогурт); збагачені кальцієм продукти (соки, крупи, мигдальне та соєве молоко) - читайте склад на упаковці; сардини або консерви з лосося з кістками; тофу; темно-зелені овочі (капуста, брокколі); насіння (мак, кунжут, чіа); мигдаль.

Порада: Кальцій, який був доданий в напої, може осідати на дно, тому перед вживанням потрібно гарненько струснути ємність.

 

Вітамін D.

Вітамін D необхідний для всмоктування кальцію в кишечнику. Хоча цей елемент і міститься в багатьох продуктах, тим не менш, його важко отримати тільки з їжі в достатній кількості. Тому вчені рекомендують покривати дефіцит вітаміну D, окрім іжі, за допомогою добавок.

Міститься: Жирна риба (риба-меч, лосось, скумбрія сардини); збагачені продукти (молочні, круп'яні); яєчні жовтки.

 

Магній.

Магній забезпечує правильну регуляцію кальцію і вітаміну D. Люди, що вживають навіть помірну кількість алкоголю, можуть мати підвищену втрату магнію з сечею, тому їм також рекомендується покривати дефіцит магнію за допомогою добавок (приблизно 200-250 мг / день).

Міститься: Зелені овочі (капуста, зелень); насіння (мак, кунжут, чіа); горіхи і насіння; бобові; цільнозернові; авокадо, банани, інжир.

 

Фосфор.

Є частиною кісткового мінералу і важливий для нейтралізації кислої їжі, яка є вельми шкідливою для кісток.

Міститься: Білкові продукти (соєві боби, риба, м'ясо, молоко, яйця); бобові; цільнозернові.

 

Калій.

Деякі солі калію нейтралізують кислоти, які утворюються в процесі обміну речовин в організмі.

Міститься: Фрукти; овочі; гребінці; боби; цільнозернові; гарбуз.

 

Вітамін А.

Впливає на остеобласти (клітини, що беруть участь в побудові кісток) і остеокласти (клітини, що руйнують кістки).

Міститься: Солодка картопля; печінка яловича; шпинат; морква; мускусна диня; манго; збагачені продукти; яйця.

 

2. Наступна група елементів - це поживні речовини, які можуть мати відношення до здоров'я кісток, але дослідження по ним не проводились в таких масштабах, як у першої групи. Маються на увазі тільки дослідження по відношенню до здоров'я кісток.

 

Цинк мінералізує кістки і стабілізує рецепторні білки вітаміну D, а також бере участь в синтезі білка.

Міститься: Молюски; яловичина; свинина; насіння; боби; цільнозернові; йогурти.

 

Вітамін В12 впливає на клітини, які беруть участь в будівництві кісткової тканини.

Міститься: Молюски; печінку; риба; збагачені злаки; м'ясо; молочні продукти; яйця; домашня птиця.

 

Вітамін С необхідний для утворення колагену, а також покращує засвоєння рослинного заліза.

Міститься: Перець; цитрусові; ківі; брокколі; кольорова капуста; полуниця; брюссельська капуста; папайя.

 

Вітамін К. Низький рівень вітаміну К в крові пов'язаний з більш низькою щільністю кісток і, можливо, підвищеним ризиком переломів.

Міститься: Капуста; зелень ріпи; шпинат; брокколі; соя; морквяний сік; консервована гарбуз; чорниця; виноград; морква.

 

3. Інші поживні речовини.

Коли справа доходить до здоров'я кісток, ви можете чути про такі речовини, як бор, мідь і кремній. Ці поживні речовини містяться в багатьох продуктах і необхідні в незначних кількостях. Тому, якщо у людини немає проблем з кишковою абсорбцією, то їх дефіцит спостерігається рідко.

 

Пам'ятайте! Добавки не призначені для заміни їжі. Перед вживанням будь-добавки, необхідна консультація з лікарем.