Види спорту, які не зашкодять суглобам

Рух це життя! З цим фактом посперечатися складно. Але в міру того, як людина стає старше, занадто активні види спорту позначаються не кращим чином навіть на найміцніших суглобах. До таких видів спорту відносяться баскетбол, біг, футбол, теніс, волейбол та інші командні види спорту. Але ми не говоримо про те, що якщо у вас болять суглоби, то потрібно "закинути" будь-які активності заради лежання на дивані. Адже малорухливий спосіб життя так само поганий для суглобів, як і надмірний. Можливо, ця стаття допоможе вам переглянути свої погляди на спорт і вибрати те, що принесе користь хворим суглобам. Отже, виберіть один з видів спорту з низьким навантаженням на суглоби з нашого списку, який вам найбільше сподобається.

Плавання.

Цей вид спорту не дарма в нашому списку під номером один. Вода підтримує вагу тіла і знімає навантаження з усіх суглобів. Коли ви пливете, працюють практично всі м'язи - від рук до кора (прес) і ніг, завдяки чому ви не тільки тренуєте суглоби, а й приводите в тонус м'язи, качаєте спину і руки, і навіть напружуєте прес.

Можливо, вам настільки сподобається плавати, що з часом ви захочете вивести свою майстерність на рівень змагань. І тоді це принесе користь не тільки здоров'ю, а й дозволить отримати задоволення від самих змагань.

Плавання корисно не тільки для суглобів, воно також підтримує частоту серцевих скорочень, розвиває витривалість, тренує м'язи і серцево-судинну систему, допомагає підтримувати здорову вагу, серце і легені, тонізує м'язи і нарощує силу.

Плавання, як розслаблююча і заспокійлива форма активності, відмінно допомагає в знятті стресу, покращує координацію, рівновагу і поставу, підвищує гнучкість, а також забезпечує хорошу терапію при деяких травмах.

Гребля або каякинг.

При веслуванні рухи мають циклічний характер і практично не впливають на суглоби. Упор в цьому виді спорту робиться на верхню частину тіла, включаючи плечі і руки. Якщо у вас є проблеми з колінами або стегнами, то веслування на човні або каяці - відмінний вибір.

Їзда на велосипеді.

Їзда на велосипеді також принесе для суглобів чималу користь. При їзді на велосипеді коліна, щиколотки, стегна і спина відчувають не дуже велике навантаження, але при цьому задіюються всі основні групи м'язів.

На відміну від деяких інших видів спорту, їзда на велосипеді не вимагає високих фізичних навичок, викликає менше напруги і має нижчу травматичність. Також їзда на велосипеді збільшує витривалість, силу і аеробну форму.

А ще велоспорт дозволить заощадити гроші на проїзд, якщо добиратися до роботи / дому на велосипеді, а не на авто або маршрутці. Заодно і свіжим повітрям подихаєте ;)

Боулінг.

Так, боулінг - це командний вид спорту, який в нашій країні вважається більше розвагою, ніж видом спорту. Проте, боулінг - це не тільки весела і змагальна гра, але і безліч переваг для здоров'я. Наприклад, тонізування і зміцнення м'язів (оскільки потрібно ходити з кулею в руках). Коли ви розмахуєте рукою, щоб кинути кулю для боулінгу, розтягування і згинання, що виникають, забезпечують достатнє навантаження для сухожиль, зв'язок, м'язів і суглобів рук. Також за допомогою боулінгу можна непогано схуднути за рахунок прискорення метаболізму. Хоча гра обмежена невеликою площею, постійний рух під час гри допомагає спалювати зайвий жир. На додаток до всього, боулінг - це непогане зняття психологічного стресу.

Йога.

Можливо, йога не є спортом сама по собі, але вона, безумовно, значно впливає на здоров'я суглобів. Вона підтримує гнучкість м'язів, зменшує напругу і покращує гнучкість суглобів. А ще регулярні заняття йогою можуть допомогти людині з артритом наростити м'язову силу і поліпшити баланс.

Якщо у вас занадто сильні болі в суглобах, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, які види спорту підійдуть саме вам. А якщо лікар порекомендує використовувати бандаж або еластичний бинт, питайте бандажну продукцію ТМ MedTextile в аптеках вашого міста. Будьте здорові!