UK RU
Артрит, як полегшити біль і зберегти суглоби

Зважайте на біль. Біль є одним з сигналів тіла, який показує, що щось відбувається не так. Слід уникати такого роду занять, які неможливо припинити відразу ж як тільки з'ясується, що вам з ними не впоратися (наприклад, сходження на стілець, діставання важкого предмета з висоти, носіння занадто важкою сумки, тощо). Ігнорування болю може призвести до збільшення пошкодження суглобів і викликати ще інтенсивніший біль.

Використовуйте великі суглоби, а не маленькі, якщо це можливо, таким чином можна знизити навантаження на маленькі суглоби. Плечові, ліктьові, колінні суглоби сильніше і їх використання захистить суглоби пальців.
Також у великих м'язах, що оточують великі суглоби, більше сили, тому вони можуть переносити велике навантаження. Наприклад: вставати з-за столу спираючись на передпліччя, а не на долоні та пальці

Уникайте сильного напруженого захвату, бо такий стан додає тиску на маленькі суглоби пальців. Також слід уникати захоплення предметів великим пальцем і кінчиками пальців.

Використовуйте бандажі. Метою їх використання є поліпшення становища суглоба, його підтримка, зменшення болю і напруги, захист слабких зв'язок і м'язів, попередження розвитку деформацій. Дослідження показали, що використання відповідного ортеза для руки значно зменшує біль.

Лікар призначить правильний ортез і дасть рекомендації по режиму його використання