UK RU
Радикуліт. Симптоми, причини, профілактика

Перш ніж говорити про симптоми, давайте розберемося з поняттям захворювання. Радикуліт (радикулопатія) – це біль, спричинений запаленням нервових корінців хребта, який може провокувати сильний біль та обмежувати рухи.

Вважають, що радикуліт - це лише захворювання попереку, але це не зовсім так. Насправді радикуліт може вражати будь-яку частину хребта, але найчастіше зустрічається в попереку, тому біль, який відчуває людина, може відчуватися не тільки в спині, але і в руках, ногах, шиї.

Радикуліт з'являється при защемленні, подразненні, запаленні нерва або нервового корінця, через що його також називають корінцевим болем. Корінцевий біль - це біль, який поширюється нервовим шляхом; він починається у місці пошкодження і розходиться назовні через кінцівки. Корінцевий біль, зазвичай, виникає, коли якісь речовини в хребцевому диску проходять через тріщину і торкаються нерва. Це також відбувається, коли на нерв чиниться тиск через інші стани, такі як грижа міжхребцевого диска або стеноз мітрального клапана. Певні види діяльності або положення можуть збільшити симптоми радикуліту.

Симптоми радикуліту

Симптоми радикуліту починаються з болю, який відчувається нервовими шляхами, джерелом яких є хребет. Біль також може супроводжуватися відчуттям оніміння, поколювання та м'язової слабкості. Важливо проконсультуватися з лікарем, обговоривши всі симптоми, щоб виключити інші захворювання.

Симптоми шийного радикуліту:

- локальний біль у шиї,

- біль, що тече по руці (рукам) і до кисті,

- оніміння рук, кистей та пальців,

- м'язова слабкість у руках,

- бль також може відчуватися в плечах або грудях, залежно від того, який нерв уражено.

Симптоми поперекового радикуліту:

- локальний біль у попереку,

- біль, що тече по ногах і стопах,

- оніміння в ногах і, можливо, у стопах та пальцях ніг,

- м'язова слабкість,

- пекучий біль у стегнах.

Також слід звернути увагу, що якщо шкіра стає дуже чутливою до дотиків або ви помічаєте, що м'язи слабшають, можливо у вас рання стадія ушкодження нервів. Якщо радикуліт не лікувати, він почне прогресувати і по мірі подальшого розвитку симптомів може статися втрата м'язової тканини і навіть відмирання нервів.

Причини радикуліту

Будь-який стан, який може призвести до стискання спинномозкового нерва, може стати однією з багатьох причин радикуліту. Найчастішими причинами є грижі дисків, кісткові шпори (остеофіти) та потовщення оточуючих зв'язок. Інші стани, які можуть спричинити радикуліт: стеноз хребта, пошкодження міжхребцевих дисків, спондилолістез, сколіоз та інші.

Профілактика радикуліта

Як і інші захворювання, радикуліту теж можна запобігти і краще це робити в ранньому віці.

Але якщо у вас вже є симптоми радикуліту, то разом з терапією, прописаною лікарем, важливо виконувати такі рекомендації:

 

  1. Підтримка постави незалежно від місця: на навчанні, на роботі, за кермом і т. д. Це може бути важко зробити самостійно і стежити за цим, особливо дітям. Але існують певні види бандажів, які допоможуть підтримувати хребет у правильному положенні де б ви не знаходилися. Наприклад, для дитини ідеально підійде дитячий реклінатор ТМ MedTextile під артикулом 2005, який забезпечить формування правильної постави у дітей та підлітків, зменшить болі у верхньому відділі спини, викликані сколіозом, кіфозом, кіфосколіозом або артритом, а також запобігає деформації хребта та сформує звичку тримати спину прямо.
  2. Регулярні фізичні навантаження, у тому числі вправи з навантаженням та на розвиток витривалості.
  3. Підтримка здорової ваги. Це не означає, що потрібно різко сісти на дієту і страждати від голоду. Зверніться до тренера або дієтолога для створення індивідуального плану харчування та тренувань.
  4. Робити перерви при сидячій роботі та включати розтяжку до порядку денного.
  5. Не нахиляйте голову, розмовляючи по телефону, затиснувши його між плечем і вухом. У такому положенні навантаження на шийні хребці збільшується в 10 разів!

 

Бандажі ТМ MedTextile можна придбати в аптеках вашого населеного пункту або на сайті https://med-textile.com.ua/catalog/.